ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
كيش
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

جزيره  بيضي شكل هرمز هتل آرا كيش كه طول محيط آن حدود ۶۰۰۰ متر است در مدخل خليج فارس و در فاصلهٔ ۸ كيلومتري بندرعباس قرار دارد. املاي صحيح آن هرموز يا هرمزد برگرفته از كلمات خورموز يا خورموغ به معني لنگرگاه و بندر ايالت هتل آرا كيش موغستان (ميناب) بوده است كه به واسطه كثرت استفاده از غلط مشهور امروزه هرمز خوانده مي‌شود. اين جزيره را به علت موقعيت جغرافيايي آن و مجاورت با تنگه هرمز، كليد خليج فارس مي‌دانند. همين موقعيت هتل آرا كيش است كه آن را در طول تاريخ، از نظر سوق الجيشي و بازرگاني از اهميت خاصي برخوردار ساخته‌است. هرموز اصلا نام بندري معتبر در مصب رود ميناب با خليج فارس بوده است. شهر ميناب كنوني برروي خرابه‌هاي اين بندر ساخته شده است. هرموز قديم در اوايل عهد مغول تجارت پر رونقي داشته است. با هجوم مغولان در حدود سال 700 هجري،  هتل ارم قشم مردم شهر هرموز ابتدا به جزيره قشم و سپس به جزيره هرموز كه در آن زمان زرون (معرب آن جرون كه بعدها هتل ارم قشم نام بندري در محل بندر عباس كنوني شد و به تلفظ پرتغالي بندر گمبرون خوانده شد) نام داشت كوچ نمودند و هتل ارم قشم شهري در آن بنا كردند و نام آنرا به ياد شهر قديم خود هرموز گزاردند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

جزيره‌ ناز در نزديكى سواحل هتل آنا كيش شرقى قشم‌ قرار گرفته و از ساحل در حدود يك كيلومتر فاصله دارد. وسعت جزيره ناز تقريباً سه‌ هكتار است. اين جزيره فاقد ساحل شنى است و ديواره‌هاى صخره‌اى به ارتفاع پنج تا ده متر اطراف آن را فراگرفته هتل آنا كيش است. روى اين جزيره كاملاً مسطح است. در زمان جزر با پس‌روى كامل آب دريا، براى مدت كوتاهى، باريكه‌اى از خشكى جزيره ناز را به ساحل قشم وصل مى‌كند. در اين جزيره كسى سكونت ندارد. ماهيگيران هتل آنا كيش محلى چند سايبان هتل پانيذ كيش و مكان استراحت از چوب و پلاستيك به‌صورت موقت احداث كرده‌اند. روبه‌روى جزيره ناز در قشم ساحل شنى هتل پانيذ كيش قرار دارد كه مكان مناسبى براى تغذيه پرندگان دريايى و ماهيگيران بومى است. در سراسر فصول سال بازديد هتل پانيذ كيش كنندگان بسيارى به‌ويژه هنگام غروب از اين محل بازديد مى‌كنند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

بزرگترين جزيره ايران و بزرگترين جزيره هتل آريان كيش غير مستقل دنيا است (بزرگتر از ۲۲ كشور جهان) اين جزيره در نزديكي تنگه هرمز، بزرگترين و پرجمعيت‌ترين جزيره خليج فارس قرار دارد. جزيره قشم دومين بندر آزاد تجاري ايران است كه سواحل آن براي هتل آريان كيش ايجاد لنگرگاه مناسب است. اين جزيره 15 بندر صيادى و تجارى دارد. علاوه بر جمعيت بومى و ساكن، جزيره قشم داراى جمعيت غيربومى و مهاجر بسيارى است كه به‌طور عمده در بخش‌هاى تجارت، هتل آريان كيش بازرگانى، صنايع و معادن، ادارات و دواير دولتى و ارگان‌ها، بانك‌ها، تشكيلات سازمان منطقه آزاد قشم و ديگر بخش‌هاى  خدماتى به فعاليت اشتغال دارند. زبان اصلى مردم قشم، مانند تمام مردم ساكن بنادر و سواحل جنوب كشور و ديگر جزاير، فارسى و براى همه مردم و مسافرانى كه به جزيره مسافرت مى‌كنند قابل درك و فهم است. لهجه محلى و متداول مردم قشم در شهرها و روستاهاى آن تقريباً يكسان است، با اين تفاوت كه اهالى شهر قشم هتل لوتوس كيش و درگهان به سبب رفت و آمد و داد و ستد با مردم ميناب، بندرعباس، پل، خمير، كنگ، لنگه و ديگر بنادر مجاور، هتل لوتوس كيش با لهجه‌اى نزديك به لهجه بندرعباسى، مينابى (بندرى)، پلى (بندر پل خمير) صحبت مى‌كنند و ساكنان روستاى اعماق جزيره به سبب مسافرت به شيخ‌نشين‌ها و هندوستان به زبان عربى هندى نيز آشنايى دارند يا واژه‌هايى هتل لوتوس كيش از اين زبان‌ها وارد لهجه آنها شده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

جنوبي ‌ترين جزيره ايراني آبهاي خليج ‌فارس، جزيره ابوموسي است. اين جزيره در 222 كيلومتري بندرعباس و هم‌ چنين در 75 كيلومتري بندر لنگه هتل سيمرغ كيش واقع شده است. جزيره ابوموسي يكي از چهارده جزيره استان هرمزگان است كه بيشترين فاصله از سواحل ايراني خليج فارس را دارد و طول و عرض آن درحدود 4.5 كيلومتر است. شهر ابوموسي مركز جزيره هتل سيمرغ كيش ابوموسي است. در حال حاضر مالكيت جزيره ابوموسي به همراه جزاير تنب در دست ايران است اما ادعاهايي از سوي دولت امارات متحده عربي هر از گاهي مطرح مي شود؛ اين موضوع از آن جا بر مي خيزد هتل سيمرغ كيش كه خليج فارس درياي كم عمقي براي نفت كش ها شمرده مي‌شود زيرا نفت كش‌ها پس از بارگيري نفت در مخازنشان به شدت سنگين شده و كف آن ها به كف خليج فارس نزديك مي‌شود و در نتيجه خطر به گل نشستنشان شدت مي‌گيرد. براي همين است كه جزيره خارك به عنوان محل بارگيري نفت كش‌ها از ايران تعيين هتل پارسيان كيش شده است. تنها مسير قابل كشتيراني براي نفت‌كش‌هاي حامل نفت فاصله ميان جزيره ابوموسي و تنب است. زيرا اين مسير ژرف هتل پارسيان كيش ترين مسير براي نفت‌كش‌ها شناخته مي‌شود. در پي جنگ ايران و عراق و بروز جنگ نفت‌كش‌ها در خليج فارس مسئله حفظ امنيت سوخت‌رساني براي دولت‌هاي صنعتي پيش آمده است كه تصميم بر اين گرفته‌اند اين كار هتل پارسيان كيش را با همكاري متحدان عربشان انجام دهند و از اين ميان قرعه به نام امارات عربي متحده افتاده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

نام اصلي و پارسي آن «راز» است كه هتل ابادگران كيش به دليل نزديكي با مناطق عرب نشين حاشيه جنوبي خليج فارس ، اعراب از معادل عربي اين نام يعني سري استفاده كردند كه اين نام در زبان‌هاي اروپايي سيري تلفظ شد و از راه آن زبان‌ها به فارسي هتل ابادگران كيش رسيد. اين جزيره در قلب آب‌هاي خليج فارس قرار دارد. فاصله آن تا مركز شهرستان ابوموسي كه در قسمت شرقي جزيره سيري واقع شده، درحدود 27 كيلومتر است همچنين فاصله دريايي آن تا مركز استان، در حدود 152 مايل دريايي است. وسعت جزيره سيري 17.3 كيلومتر مربع است. اين جزيره فاقد پستي و بلندي هتل ابادگران كيش بوده و نسبتاً مسطح است. هتل گراند كيش مرتفع ‌ترين نقطه آن 24 متر از سطح دريا ارتفاع دارد و بزرگ ‌ترين ابعاد طولي و عرضي جزيره 6.1 و 4.6 كيلومتر است. شكل در قسمت‌‌هاي شمالي و نزديك سواحل اين جزيره ذوزنقه‌اي، مناطق مسكوني همراه با ساير هتل گراند كيش تأسيسات جاي گرفته‌اند. در اين جزيره تعداد قابل توجهي نخل خرما بطور پراكنده وجود دارد كه محصول هتل گراند كيش آن فقط مصرف محلي دارد. اين منطقه پوشش گياهي فقيري دارد و در اين جزيره معدن خاك سرخ نيز موجود است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

جزيره فرور بزرگ از مجموعه جزاير استان هرمزگان است كه سطح از تپه ماهورهاي كوچك تشكيل شده است. اين جزيره بر روي يكي از كمربندهاي هتل سورينت صدف كيش زلزله‌ خيز جهان قرار دارد. رنگ‌ آب در نزديكي جزيره سياه است. جزيره شيب‌هاي تند و پرتگاه‌هايي دارد كه گاهي ارتفاع آنها از ده متر بيشتر است. فاصله آن تا نزديك‌ ترين نقطه سواحل ايران در هتل سورينت صدف كيش حدود 20 كيلومتر و مساحت آن 26.2 كيلومتر مربع و ارتفاع بلندترين نقطه ‌آن از سطح دريا 145 متر است. در جزيره فرور بزرگ بقاياي ساختمان‌هاي مخروبه و اراضي كشاورزي باير و چاه‌هاي هتل سورينت صدف كيش آب به همراه يك چراغ دريايي نشانه مسكوني بودن جزيره در زمان‌هاي گذشته است، وجود دارد. ولي در حال حاضر، جزيره غيرمسكوني است و تنها تعدادي مأمور دولتي در آن حضور دارند. در آب‌هاي اين جزيره ماهي فراوان وجود دارد و به همين خاطر صيادان در اطراف آن فعاليت زيادي دارند. جزيره فرور بزرگ يكي از كانون‌هاي هتل جام جم كيش زيست حيات وحش است و تعداد بي‌شماري از پرندگان از قبيل: عقاب ماهيگير، طوطي، چك‌چك، قمري خانگي، هتل جام جم كيش چكاوك، كاكلي، پرستو، بلبل خرما، چاخ لق، هدهد، دم جنبانك زرد، دو سرخ معمولي، چك‌چك سرسياه، زنبور خور معمولي و همچون يك نوع خارپشت، مارمولك، مار جعفري و عقرب در آن زندگي مي‌كنند. اين جزيره به علت  هتل جام جم كيش داشتن مارهاي زياد به مارور نيز شهرت دارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

در گذشته اين جزيره را به نام هتل شايگان كيش قيس مي خواندند. روايت است كه بعد از طوفان نوح (ع) جزيره كيش اولين نقطه اي بود كه سر از آب در آورد است. اين جزيره بيضي شكل با مساحت 89.7 كيلومتر مربع و با طول 15.6 و عرض 7 كيلومتر هتل شايگان كيش ، در جنوب غربي بندرعباس و در ميان آب هاي نيلگون خليج فارس واقع شده است. جزيره كيش از نظر محيط زيست طبيعي، يكي از بكرترين مناطق خليج فارس است. استعدادهاي طبيعي و هتل شايگان كيش موقعيت جغرافيايي ويژه آن زمينه بهره‌برداري جهانگردي و تجاري از آن را در حد قابل توجهي فراهم ساخته است. سواحل كم نظير اين جزيره مرجاني، نه تنها در فصول گوناگون سال، بلكه در طول يك روز،‌ در ساعات مختلف جلوه‌هاي بديع هتل گاردنيا كيش و گونه‌گون و بسيار زيبايي از طبيعت را به تماشا مي‌گذارند. سواحل كيش در شرق و شمال شرقي و جنوب از زيباترين سواحل جهان است. در سواحل جنوب غربي آن زيباترين منظره غروب خورشيد را مي‌توان  هتل گاردنيا كيش ديد. از جمله نقاط ديدني جزيره كيش آكواريوم بزرگ آن است كه در گوشه شرقي جزيره، با معماري زيبا قرار هتل گاردنيا كيش دارد و گونه‌هاي مختلف ماهيان و آبزيان اطراف جزيره در آن به تماشا گذارده شده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

اين جزيره با 22.8 كيلومتر هتل ايران كيش مربع مساحت، در حد فاصل بين دو جزيره كيش و لاوان قرار گرفته است. سرزميني است هموار و تقريباً بدون عارضه طبيعي. هندورابي در فاصله 325 كيلومتري بندر عباس و 133 كيلومتري بندرلنگه و بلندترين نقطه آن بيست و نه متر و بزرگ‌ترين قطر آن هفت و نيم كيلومتر است. اين جزيره از يك رشته ارتفاعات كوتاه هتل ايران كيش پوشيده است و كرانه‌هاي آن با شيب ملايمي به دريا منتهي مي‌شوند. مجاورت با دريا، اغلب موجب بالا رفتن ميزان باران و رطوبت مي‌شود. با اين حال در تمام كرانه‌هاي خليج فارس، همجواري با دريا، تأثير هتل ايران كيش چنداني بر ميزان بارش اين نواحي ندارد. فعاليت اقتصادي اكثر اهالي در جزيره هندورابي، صيد و غواصي است. فعاليت ‌هاي صنعتي يا بهره‌ برداري هتل آراميس كيش از معادن و منابع زيرزميني و حتي صنايع دستي در هندورابي وجود ندارد. محيط زيست جزيره به دليل بسته بودن آن محدود است و موجوداتي از قبيل انواع پرندگان كوچك، پرندگان  مهاجري نظير باز و شاهين و هتل آراميس كيش انواع كمي از خزندگان و موش صحرايي در آنجا يافت مي‌شود. منابع تأمين آب جزيره بسيار محدود و كم است هتل آراميس كيش و آب مصرفي آن از طريق چاه يا آب انبار تأمين مي‌شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

جزيره مير مُهَنّا از جزيره‌هاي هتل ترنج كيش غيرمسكوني ايران در خليج فارس است. انگور و انجير اين جزيره از قديم معروف بوده‌ است. درخت كُنار بزرگ و تناوري به نام كُنار مير مهنا در اين جزيره وجود دارد و گنبدي موسوم به قدمگاه اميرالمؤمنين نيز هتل ترنج كيش در اين جزيره قرار دارد. اين جزيره به نام يكي از راه‌زنان محلي كه به كريم خان زند و هلنديان حمله مي‌كرد يعني مير مهنا نامگذاري شده‌است.اين جزيره نيز فاقد سكنه است و به دليل وجود ايستگاه هواشناسي هتل ترنج كيش از اهميت ويژه‌اي هتل آتيلار بندرعباس برخوردار ايست. ايستگاه هواشناسي جزيره فارسي اطلاعات هواشناسي را به تمام شركت‌هاي كشتيراني مي‌رساند. نام ديگر اين جزيره شيخ شعيب است . جمعيت آن در حدود ۲۵۰۰ نفر است كه بيشتر آنان از نژاد عرب‌اند. هتل آتيلار بندرعباس بيشتر ساكنان جزيره لاوان از اهل سنت ، شاخه شافعي و از پيروان امام محمد ادريس شافعي هستند. آنها به زبان هتل آتيلار بندرعباس عربي و فارسي تكلم مي‌كنند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

در فاصله ۵ كيلومتري شمال شرق جزيره هتل پارميدا كيش خارك جزيره كوچكي وجود دارد كه به آن خاركو مي‌گويند. اين جزيره داراي تعدادي تأسيسات به جاي مانده از حضور نظاميان كشور در سالهاي جنگ ايران و عراق از جمله اسكله و ساختمانهاي انبار هتل پارميدا كيش كه امروزه محل مناسبي جهت رشد پرندگان در اين جزيره شده است.اين جزيره همچنين زماني محل استقرار نظاميان انگليسي جهت تسخير خارك بود و پيش از آن نيز مير مهنا براي حمله به هلنديان در هتل پارميدا كيش خارك از خاركو نيروهاي خود را به سمت خارك گسيل داشته‌است. نام پيشين اين جزيره "شاه زنگي" بوده است. به هتل سارا كيش تازگي براي اين جزيره غير مسكوني طرحي براي ايجاد يك دهكده گردشگري در دست تهيه است. اين جزيره بين هتل سارا كيش بندر بوشهر و شبه جزيره شيف قرار دارد و به دليل نزديكي به خشكي از نظر توريستي بسيار اهميت دارد. هتل سارا كيش بافت زمين و جنس خاك آن براي كشاورزي مناسب نيست و بيشتر زمين آن ماسه‌اي است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

خارك جزيره‌اي است مرجاني با تاريخي پر هتل بهشت قشم از فراز و نشيب. اين جزيره در حدود ۵۷ كيلومترى شمال غرب بوشهر و ۳۰ كيلومترى بندر ريگ واقع شده است. طول جزيره (شمالى - جنوبى) حدود ۸ كيلومتر و قسمت پهن تر آن در شمال به عرض هتل بهشت قشم حدود ۴ كيلومتر است. در اين جزيره يكي از مهم‌ترين پايانه‌هاي صادرات نفت ايران بنا شده است. جزيره خارك براي ايجاد لنگرگاه‌ها، با مزاياي طبيعي و سواحل عميق آن، براي پهلو گرفتن نفت‌كش‌هاي هتل بهشت قشم اقيانوس‌پيما بسيار مناسب است، به ويژه كه قشر سنگي چون پشته‌اي كه سطح جزيره را پوشانده، در وسط جزيره به بلندي 60 مترمي‌رسد و اين بلندي‌ها موجب مي‌شوند بندرگاه‌هاي شرقي خارك را در مقابل شدت جريان باد كه در جهت شمال غربي و جنوب شرقي مي‌وزند، محفوظ نگاه دارند. اگركارشناسان، اكنون اين هتل هليا كيش جزيره را به عنوان مركز تأسيسات عظيم صدور نفت برگزيده‌اند، دريانوردان‌ِ خليج فارس نيز در ادوار گذشته از آن هتل هليا كيش براي پهلو گرفتن كشتي‌ها استفاده مي‌كردند. رومن گيرشمن باستان شناس مشهور فرانسوي كه در تاريخ ايران باستان هتل هليا كيش مطالعات و تحقيقات عميقي دارد، در سال 1337 شمسي بنا به دعوت كنسرسيوم نفت ايران به ديدن جزيره خارك آمد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

تلفظ قديمي‌تر نام اين جزيره غير  هتل داريوش كيش مسكوني استان خوزستان بُنّه است. جزيره بونه به همراه دو جزيره كوچك ديگر به نام‌هاي دارا و قبرناخدا در منتهي‌اليه شمال غربي خليج فارس در دهانه خورموسي دراستان خوزستان واقع شده‌است. فاصله هوايي هتل داريوش كيش اين جزيره از دو شهر هنديجان و بندرماه‌شهر تقريباً يكي است. از پرندگان اين جزيره مي‌توان هتل داريوش كيش به سليم خرچنگ‌خور اشاره كرد. اين جزيره محل تخمگذاري پرستوهاي دريايي نيز هست. نادري كازروني در كتاب جغرافياي بنادر خليج فارس در مورد بونه مي‌نويسد: "در ميانه خاركو وبصره دو جزيره واقع است يكي از آن ديره نام دارد و ثاني بنه و جزيره ديره بي‌آب و غيرمسكون وجزيره بنه آب گوارايي هتل ساحل طلايي قشم دارد و به‌علت خرابي اطراف آن دو جزيره مذكور، به‌غير از معلمان خاركي عبور ساير اهل دريا به آن دو جزيره دشوار هتل ساحل طلايي قشم است زيرا كه بيم شكستن سفائن درحوالي آن جزاير ناهنجار است و مسافت ميان جزيره، بُنّه و ديره وخارك و خاركو هتل ساحل طلايي قشم چهار زام است كه هر زام چهار فرسنگ باشد

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

«خور» محدوده نيمه بسته آب مرتبط با هتل خليج فارس بندرعباس درياي آزاد است كه در درون آن آب دريا به مقدار قابل توجهي توسط آب رودخانه يا آب شيرين رقيق مي شود. خور موسي كانال طويل و عميقي است كه از خليج فارس منشعب شده و به هتل خليج فارس بندرعباس دليل ويژگيهاي خاص خود در منطقه از موقعيت ممتازي برخوردار است. اين منطقه با اكوسيستمي منحصر به فرد، در ساحل شمالي خليج فارس و جنوب استان خوزستان واقع است. پهناي هتل خليج فارس بندرعباس دهانه آن ۳۷ تا۴۰ كيلومتر و طول آن از دهانه تا بندر امام خميني ۹۰كيلومتر و تا بندر ماهشهر ۱۲۰ كيلومتر است.  هتل ارم كيش خور موسي با متوسط عمق عمق ۲۰ تا ۵۰ متر زيستگاه بسياري از پرندگان نادر از جمله گيلانشاه خالدار و مكان تخم ريزي بسياري از ماهيان خليج فارس بخصوص ميگو است. آلودگي ناشي از اكتشاف و استخراج نفت و تردد هتل ارم كيش نفتكش ها، حوادث و سوانح مربوط به سكوهاي نفتي، رفت و آمد كشتيها، منابع و صنايع مستقر در خشكي باعث شده هتل ارم كيش اطراف اين جزيره از آلوده‌ترين نقاط خليج فارس به حساب بيايد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

بستانداران كه از مهمترين هتل كيميا 4 قشم هتل حيوانات اين گروه مي توان آهوي ايراني را نام برد كه بصورت آزاد در جزيره كيش گردش ميكنند و شكار آنها ممنوع مي باشد. گربه، خدنگ، خارپشت ايراني، موش، جربيل بلوچستان و دلفين معمولي نيز از ديگر بستانداران آبزي جزيره گزارش شده اند. پرندگان به دليل شرايط آب و هوايي مناسب به اين جزيره هتل كيميا 4 قشم هتل مهاجرت ميكنند و گروه بيشمار پرندگان در اطراف باغ بهشت و درخت سبز تماشايي هتل كيميا 4 قشم هتل است كه از آن جمله مي توان به بلبل، چكاوك كاكلي، عقاب ماهيگير، حواصيل خاكستري، سبز قباي هندي و ... اشاره كرد. تنوع خزندگان در جزيره محدود و عمدتا شامل لاك پشتها، مارمولك ها و مارها است. لاك پشت ها براي تخم ريزي به هتل هرمز بندرعباس ساحل مي آيند. مارمولك ها كه از فراواني نسبي بالايي برخوردار مي باشند بي خطرند و از حشرات  هتل هرمز بندرعباس تغذيه ميكنند. دو نوع مار قيطاني غير سمي و مار جعفري كه سمي است نيز در جزيره وجود دارد. تعداد زيادي از آبزيان موجود در خليج فارس به دليل حوادت مختلفي به اين پناهگاه آرام و گرم پناه آورده اند كه از آن جمله هتل هرمز بندرعباس مي توان به قباد (شاه ماهي) حلوا سفيد، شوريده و صدها گونه ماهي تزئيني اشاره كرد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

جزيره كيش يك خشكي كوچك هتل هما بندرعباس چون كشتي نشسته در آب هاي گرم و كم عمق خليج فارس است، خرده اقليم ها (ميكرو كليماي) كيش به شدت در سلطه پديده هاي ناشي از بستر بزرگ آبي است كه دامنه ي نوسان تغييرات هتل هما بندرعباس دماي شبانه روزي آن در ايام سال بسياركم است. فشار بخار آب جزيره در بيشتر ايام سال غالباً در حدي بسيار بالا اسـت(رطوبت نسبي 50 – 60 درصد). اختلاف دماي متوسط روزانه جزيره در طول سال كم تر از 9 – 10 درجه است و سقوط دما هيچ گاه در حد يخبندان يا صفر نيست. براساس داده هاي هواشناسي مقدار متوسط هتل هما بندرعباس رطوبت در هر كيلوگرم هواي گرم و خشك جزيره در دي ماه 15 گرم و تيرماه حدود 25 گرم است. هواي كيش در ماه هاي هتل پارميس كيش مهر تا فروردين، داراي گرماي ملايم ومطبوع است ودر اين فاصله ي زماني جزيره در شرايط زيست محيطي مطلوب قراردارد. از ارديبهشت تا مهر هواي كيش گرم و شرجي و ميانگين دماي روزانه جزيره در اين ماه ها تقريباً هتل پارميس كيش نزديك به هم است. در ارديبهشت چون آب دريا هنوز سرد و رطوبت نسبي پائين است هواي كيش تقريباً خشك و باد آن ملايم، خنك و نسيم وار بوده و در مجموع هواي آن بهاري و لطيف و شرايط زيست محيطي آن بسيار هتل پارميس كيش مطلوب است. تفاوت دما بين گرم ترين و سردترين ماه كيش حدود 16 درجه است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

جزيره كيش با مساحت 91 كيلومتر مربع، پيرامون ساحلي 43 كيلومتر و شكل كلي تقريباً بيضي، در فاصله 18 كيلومتري بندر هتل شايان كيش گرزه(بندر آفتاب )- سرزمين پيوسته ايران – در خليج فارس قراردارد. كيش در ربع اول راستاي سواحل 1359 كيلومتري جنوب ايران در دهانه ي خليج فارس و تقريباً در نزديك بخش پاياني اين آبراه در محدوده تنگه هتل شايان كيش هرمز واقع است. عرض شمال آن 32 26 درجه و طول شرقي آن 58 53 است و در جهت ساحل غربي – به ساحل شرقي (فاصله ي مجتمع مرجان – ميدان هور) ، 45/15 كيلومتر طول دارد. بيشترين عرض هتل شايان كيش جزيره در راستاي ساحل جنوبي هتل مارينا كيش به ساحل شمالي (فاصله ي بندرگاه گمرك– فانوس دريائي) 5/7 كيلومتر است. سطح جزيره فاقد توپوگرافي ويژه مانند پديده كوه و حتي تپه مرتفع است. فرودگاه بين المللي كيش در مركز و در بخش هتل مارينا كيش مرتفع آن كه حدود 40 – 35 متر ارتفاع دارد احداث شده است. بيشترين شيب جزيره از شمال فرودگاه به هتل مارينا كيش طرف ساحل (هتل شايان) است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

استان هرمزگان داراي تاريخي هتل هاي بندر عباس با قدمت چند هزارساله است. بندرها و جزيره هاي هرمزگان در دوره هاي گوناگون پيش از اسلام از اهميت و جايگاه ويژه اي برخوردار بوده است. درياي پارس يا درياي عمان وخليج فارس امروزي كه استان هرمزگان نيز در كنار آن قرار گرفته، از كهن ترين درياهاي جهان به شمار مي رود. هر چند درباره تاريخ ديرينه خليج فارس هتل هاي بندر عباس اطلاعات زيادي در دست نيست و اطلاعات موجود فقط بر پايه گمان و يا بر بر اساس افسانه هاي قديمي و اسناد تاريخي چون تورات، كتيبه هاي ميخي و آثار بر جاي مانده از دوران باستان هتل هاي بندر عباس است، ولي با وجود هتل فلامينگو كيش و بر اساس همين منابع، ساكنين نخستين خليج فارس كه حدود ۱۰ هزار سال پيش در خليج فارس زندگي مي كردند از سه شعبه تشكيل مي شدند كه عبارتند از: «دراويدها» كه از ساكنين مكران بودند و پس هتل فلامينگو كيش از تسلط بلوچ ها بر اين ناحيه، با نژاد بلوچ ها در آميختند، دومين شعبه،سامي ها، از ساكين كرانه هاي عربستان هتل فلامينگو كيش بودند و سومين شعبه، عيلامي ها، بودند كه در منطقه خليج فارس تا نزديكي بوشهر سكونت داشتند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

استان هرمزگان از لحاظ جغرافيايي هتل هاي كيش به دو بخش كوهستاني و جلگه اي و ساحلي تقسيم مي شود. از آن جا كه بيش از ۷۰ درصد مساحت اين استان را كوه ها و ارتفاعات كوتاه و بلند و نيز دشت ها و دره هاي مرتفع تشكيل داده است، اين هتل هاي كيش استان جزو مناطق كوهستاني محسوب مي شود. كوه هاي اين منطقه كه ادامه رشته كوه هاي زاگرس هستند با جهت شمال شرقي به جنوب شرقي تا داخل آب هاي خليج فارس امتداد يافته و به تدريج هتل هاي كيش از ارتفاع آن ها كاسته مي شود. به طور كلي ادامه اين رشته كوه ها با كاهش ارتفاع ، به تپه هاي ماهوري آهكي، گچي و شني منتهي شده هتل هاي قشم و به زمين هاي پست ساحلي خليج فارس و درياي عمان متصل مي شود. مرتفع ترين كوه هاي اين استان عبارتند از: كوه گنو با ارتفاع ۲,۳۴۷ متر درفاصله ۲۰ كيلو متري شمال شهر بندر عباس در جلگه ايسين، كوه فارغان هتل هاي قشم با ارتفاع ۳,۲۶۸ متر و كوه شب با ارتفاع ۲,۸۶۱ متر. اما برخلاف بخش كوهستاني استان، حاشيه باريك ساحلي كه جلگه اي پست و كم ارتفاع است، مساحت كمي از هرمزگان را به خود اختصاص داده است. اين ناحيه پست هتل هاي قشم ساحلي، در اطراف تنگه هرمز وسعت بيشتري دارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۰۷

 

بقعه مطهر علي ابن مهزيار اهوازي واقع هتل سنتي افضل شوشتر در شهر اهواز همواره پذيراي عاشقان اهل بيت عصمت و طهارت است . از مقام شامخ علمي و معنوي ايشان زياد نقل شده كه در ذيل بخشي از زندگي و نقل قولها در خصوص مقام  معنوي ايشان (از منبع دفتر پژوهشي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خوزستان) نقل مي شود . تولد: علي بن مهزيار (ع) اهل هتل سنتي افضل شوشتر قريه اي درجنوب اهواز به نام هندوان ( هنديجان فعلي ) بود كه بعدها دراهواز اقامت گزيد . وي در اصل هنديجاني بود . پس از آن كه به هتل نيشكر اهواز اهواز آمد به اهوازي شهرت يافت . كتاب  « دانشوران بجنورد » از كتاب مفاخراسلام اين گونه نقل مي كند : پدر علي بن مهزيار در« دورق »  مي زيست و كيش ترسايي داشت ؛ اما توفيق الهي نصيب او شد و بعدها اسلام آورد . پسرش علي ، نيزدركودكي مسلمان شد و معرفتي به هتل سنتي افضل شوشتر هم رساند و به تحصيل هتل نيشكر اهواز فقاهت همت گماشت . علي بن مهزيار اهوازي دورقي ، فقيه و مفسري شيعه ، بود و تا سال ٢٥٤ (ه ق) در قيدحيات بوده   است . ايشان عالمي جليل القدر و محدثي صادق و آشنا به سياست بوده كه سرپرستي قسمتي از كارهاي اقتصادي و سياسي منطقه را بر عهده داشتند . به اهل بيت (ع) وائمه هدي علاقه فراوان هتل نيشكر اهواز داشت و هيچ گاه از پشتيباني خود نسبت به اين خانواده غفلت نكرد .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chaptehran
تاريخ: 1396/2/30  ساعت: ۱۵

يكي از جزيره‌هاي خليج فارس و از توابع بخش كيش، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان جزيره كيش ميباشد كه از نقاط ديدني استان هرمزگان هتل هاي كيش در جنوب ايران نيز خواهد بود. اين جزيره در گذشته، به نام «قيس» خوانده ميشد.درواقع شكل اين جزيره هتل هاي كيش بيضوي‌ مانند است و در ۱۲كيلومتري كرانه شيبكوه جاي دارد. البته جزيره كيش با مساحت 91 كيلومترمربع، پيرامون ساحلي 43 كيلومت و درفاصله 18 كيلومتري هتل هاي كيش بندرگرزه(بندرآفتاب)- سرزمين پيوسته ايران–درخليج فارس قرار دارد. ازنظر معنا نام جزيره كيش به مفهوم "تيردان" يا "تركش" ميباشد كه اين نام را به جهت اينكه بربلنديهاي اطراف جزيره مي ايستادند چون تيري كه در تركش باشد به نظر ميرسيده برگزيده شده است.همچنين كيش درربع اول راستاي هتل هاي كيش سواحل 1359 كيلومتري جنوب ايران دردهانه ي  خليج فارس و تقريباً درنزديك بخش پاياني اين آبراه درمحدوده تنگه هرمز ميباشد.اگر به اين جزيره برويد خواهيد ديد كه سطح جزيره فاقد توپوگرافي ويژه مانند پديده كوه و حتي تپه مرتفع بوده هتل هاي كيش و فرودگاه بين المللي كيش درمركز ودر بخش مرتفع آن كه حدود 40 – 35 متر ارتفاع دارد بنا گرديده است.البته بيشترين شيب جزيره ازشمال فرودگاه هتل هاي كيش به طرف ساحل(هتل شايان)ميباشد.جزيره كيش سالانه يك ميليون نفر هتل هاي كيش گردشگر را به خود جذب مي‌كندو جزو مراكز تفريحي بسيار پر طرفدار ميباشد.

:
برچسب‌ها:

[ ]