ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۸:۳۸:۳۳

 بازبيني آخرين نمونه. نمونه‌اي كه در آن غلط چاپي نباشد و بتوان آن را براي صفحه‌آرايي يا تكثير فرستاد، نمونة آخر خوانده مي‌شود. قيمت طراحي اگر در حروفچيني / حروفنگاري تخصص و دقت به كاررود، امكان دارد كه نمونة اول، آخرين نمونه محسوب شود؛ اما اگر غلط چاپي در نمونه باشد، بايد آنقدر نمونه‌ها را تكرار كرد تا نمونة نهايي به دست آيد. گاه ممكن است كه براي رسيدن به نمونة آخر، حتي ده‌بار نمونه گرفته شود. نمونة آخر را معمولاً كسي مي‌بيند و اجازة تكثير مي‌دهد كه دقيق و مسؤول باشد. 6. صفحه‌آرايي و تنظيم نهايي. صفحه‌آرايي، تنظيم آخرين نمونه چاپي است قيمت چاپ كه از هر حيث براي چاپ آماده باشد. در مرحلة صفحه‌آرايي، طرحها، تصويرها، نقشه‌ها، نمودارها، جدولها، سرصفحه‌ها، پاصفحه‌ها، زيرنوشتها، شمارة صفحه‌ها و مانند آنها همه در جاي خود قرار مي‌گيرند

موضوع:
برچسب‌ها: چاپ، قيمت طراحي، قيمت چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۸:۳۸:۱۷

گاه ممكن است با يك بار نمونه‌خواني، نمونه براي چاپ آماده شود و گاه ممكن است چندين بار نمونه‌خواني يا حتي تجديد حروفچيني / حروفنگاري ضرورت داشته باشد. معمولاً كتابهاي مرجع، مانند فرهنگها، دايره‌المعارفها، كتابهاي درسي كارت ويزيت ، متنهاي مقدس ديني، آثار حقوقي به نمونه‌خواني‌هاي مكرر و دقيق نياز دارد تا كاملاً اطمينان حاصل شود كه متن بدون غلط است. يكي از كتابهاي بسيار كم غلط در زبان فارسي كه نمونه‌خواني آن بسيار دقيق انجام گرفته است، داير‌ه‌المعارف فارسي به سرپرستي غلامحسين مصاحب است. چاپ نمونه‌خواني و چگونگي مراحل، دفعات، و نوع آن به سياست و روش ناشر بستگي دارد. بعضي ناشران هستند كه خوانندگان به توجه و دقت آنها در اين خصوص اعتماد دارند.

موضوع:
برچسب‌ها: چاپ، كارت ويزيت،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۷:۲۲

كالبد مادي كتاب، معمولاً چيزي نيست جز كارت ويزيت كاغذهاي سپيد رنگ يا متمايل به سپيد، حروف و نقشهايي كه با مركب يا رنگ بر اوراق كاغذ نقش بسته است، و پوشينه‌اي از جنس كاغذ و مقوا يا مادة سخت‌تر و ديرپاتري چون چرم چاپ كارت ويزيت يا جلدهاي محكم و زيباي امروزي از مواد تركيبي، و مواد و مصالحي كه براي صحافي به كار مي‌رود. مادة اصلي و عمدة جلد بيشتر كتابها، سواي روكشهاي زينتي و آرايه‌هاي ديگر آنها، از مقواست كه نوعي چاپ تراكت كاغذ ضخيم است و از همان خانواده. پس در اين فصل به دو عنصر اصلي كتاب، يعني كاغذ و مركب مي‌پردازيم. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۷:۱۲

سياسي كه خارج از كشور چاپ مي‌شد، مانند عروه‌الوثقي ، حبل‌المتين، مطمئناً با هيچ يك از آثار چاپي ديگر خارج از كشور قابل مقايسه نيست، كارت ويزيت اما هر آنچه در آن سالها خارج از ايران چاپ و وارد كشور شده، به سهم و در حوزة خود تأثير سياسي، فرهنگي، اجتماعي، علمي و غيره داشته است؛ هر چند كه تأثير آنها با آثاري كه در داخل كشور چاپ و نشر مي‌شده، قابل مقايسه نبوده است. به طور كلي وقايع انقلاب مشروطيت ايران همراه با چاپ كارت ويزيت مقدمات و پيامدهاي آن، چه از نظر كميت و چه از لحاظ كيفيت، نقطة عطفي در تاريخ چاپ و نشر و تنوع آثار چاپي به حساب مي‌آيد. پس از جنگ جهاني اول (1914 تا 1918) ، سقوط سلسلة قاجاريه، و صلح و ثبات نسبي داخلي و خارجي ، در ايران دورة تازه‌اي در فعاليتهاي چاپي آغاز شد؛ بويژه چاپ تراكت نظام آموزشي كه از نيمة دوم دهة اول 1300 تا 1320 در ايران استقرار يافت، بر چاپ كتاب تأثير گذاشت و چاپخانه‌هاي دولتي و غيردولتي تازه‌اي تأسيس شد. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۷:۰۲

از جمله در شهرهاي بمبئي، كلكته، كارت ويزيت استانبول، قاهره، ليدن، برلين، به چاپ كتاب ، روزنامه، اعلاميه‌ها و بيانيه‌هاي سياسي به زبان فارسي پرداختند. بيانيه‌ها و اعلاميه‌هاي سياسي، بويژه در سالهاي انقلاب مشروطيت، در خارج از كشور چاپ مي‌شد و مخفيانه به ايران مي‌آمد و در ميان گروههايي از مردم توزيع مي‌شد. بعضي از گروههاي سياسي يا عقيدتي ، فعاليتهاي چاپي‌شان را به خارج از كشور منتقل كرده بودند. تأثير فعاليت اين گروهها، چه چاپ كارت ويزيت وسيع چه محدود ، از لحاظ تاريخ چاپ مهم است. در كنار فعاليتهاي سياسي، فعاليتهاي علمي و فرهنگي نيز در خارج از كشور جريان داشت. ايرانشناسان خارجي و محافل دانشگاهي و پژوهشي به تحقيق دربارة تاريخ و فرهنگ ايران مشغول بودند و آثار خود را به زبانهاي مختلف، از جمله فارسي، در خارج از كشور چاپ و نشر مي‌كردند. اين آثار در بالا بردن سطح دانش علمي چاپ تراكت و فرهنگي محققان ايراني مؤثر بود. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۶:۵۴

در عصر ناصرالدين شاه قاجار(حك: 1264 تا 1313) چاپ رونق بيشتري گرفت و چاپخانه‌هاي تازه‌اي تأسيس گرديد. چاپ سربي و چاپ كارت ويزيت سنگي در كنار هم رواج داشت. براي نخستين بار در ايران روزنامه و مجله انتشار يافت و به طور كلي حجم آثار چاپ شده در چاپخانه‌هاي تهران و شهرستانها به طرزي چشمگير افزون شد. در عصر مظفرالدين شاه قاجار (حك: 1313 تا 1324) كه انقلاب مشروطة ايران روي داد، و در اواخر حكومت اين سلسله ، چاپ كارت ويزيت هم تحولات تازه‌اي در چاپ ايجاد شد و هم تأثير آثار چاپي بر آگاهي سياسي و فرهنگي جامعه و تحركات اجتماعي به مرحلة كاملاً تازه و بي‌مانندي در تاريخ ايران چاپ تراكت رسيد. چاپخانه‌هاي بسياري در كشورهاي خارج كه حروف فارسي داشتند.

 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۶:۴۵

ظاهراً نخستين چاپخانه‌اي كه وجود آن را حدود سال 1233 در عصر عباس ميرزا، مسلم مي‌دانند، چاپخانه‌اي است كه با حمايت او در كارت ويزيت تبريز داير شده و با حروف سربي ريخته‌اي كار مي‌كرده است (محبوبي اردكاني، حسين، 1354، ج1، ص 211). رسالة جهاديه ، كتاب فتحنامه، رسالة آبله‌كوبي نخستين كتابهاي فارسي است كه به نظر چاپ كارت ويزيت صاحبنظران در چاپخانة تبريز و با حروفي سربي چاپ و منتشر شده است. در دهة 1250 هـ . ق. چند چاپخانة حروفي و سنگي در تبريز، تهران، اصفهان، مشهد، رشت و چند چاپ تراكت شهر ديگر داير بوده، اما چاپ سنگي در تهران رواج بيشتري داشته است. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۶:۳۵

از چگونگي چاپ در دورة كوتاه حكومت كريم‌خان زند اطلاعات زيادي در دست نيست. بنا به روايتي در 1198 هـ . ق. يك دستگاه چاپ سربي از طريق بندر بوشهر وارد ايران شد. در زمان فتحعلي‌شاه قاجار (حك : 1212 تا 1250) چند كتاب مذهبي به زبان فارسي در تهران چاپ كارت ويزيت شد، اما تحول جدّي چاپ در ايران، با حمايتها و تشويقهاي فراوان عباس ميرزا نايب‌السلطنه (1203 تا 1249)، كه به چاپ كتاب علاقه و اعتقاد فراوان داشت، روي داد. ميرزا صالح شيرازي براي آموختن فنّاوري جديد به انگلستان فرستاده شد چاپ كارت ويزيت و مدتي در يك دستگاه انتشاراتي در لندن كاركرد و با روشهاي چاپ چاپ تراكت و نشر آشنايي يافت و به هنگام بازگشت به ايران يك دستگاه چاپ و مقداري مواد و مصالح چاپي با خود آورد. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۶:۲۶

سبب اينكه چاپ در ايران در جلفاي اصفهان پيدا شده و كارت ويزيت در آنجا رشد كرده است، چند عامل است كه شايد از همه مهمتر، حمايت و علاقة شاه عباس، محيط آزاد و دور از تنش جلفا براي ارمنيان در دورة صفويه ، آزادي فعاليت مذهبي و تشكيلات و ارتباط كليساي چاپ كارت ويزيت ارمني بوده است (مولانا ، حميد، 1358، ص 28). پس از سقوط صفويان، دورة فترت بر ايران حاكم شد و همة فعاليتها از جمله فعاليتهاي فرهنگي با ركود مواجه شد. در عصر افشاريه، دو تن از سياحان اروپايي كه به ايران سفر كرده بودند، در يادداشتهاي سفر خود به جزوه‌هايي اشاره كرده‌اند كه به دستور نادرشاه افشار و به درخواست چند تن از چاپ تراكت علما به فارسي ترجمه شده و با ماشينهاي كوچك به چاپ رسيده است (مولانا، حميد، 1358، ص 30). 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۷:۱۶:۱۵

 كتابي است به زبان ارمني كه 180 سال پس از اختراع كارت ويزيت چاپ گوتنبرگ، در 1051 هـ .ق./1641 م. در جلفاي اصفهان و به كوشش كشيشان ارمني چاپ شد (رائين، اسماعيل، 1347، ص 23). اين كتاب شرح احوال مقدسان و عده‌اي از روحانيان مسيحي بود كه «در 705 صفحه و با ابعاد 5/25 × 18 و به صورت دو ستوني چاپ شده است ... و ساختن همة وسايل چاپ كتاب مذكور، حتي كاغذ آن ... پس از سه سال كار خستگي‌ناپذير» (رائين، اسماعيل ، 1347، ص 24) به دست همان كشيشان انجام گرفته است. چاپ كارت ويزيت چند سال بعد يكي از كشيشان جلفاي اصفهان به اروپا رفت و شش سال در آنجا ماند و با شيوه‌هاي چاپ آشنا شد. سپس به ايران بازگشت و با خود يك ماشين چاپ و مقداري حروف سربي به همراه آورد. بنا به تحقيقات كار و ميناسيان دربارة تاريخ چاپ در جلفاي اصفهان، كه اسماعيل رائين چاپ تراكت در كتاب خود بدان اشاره كرده است، فعاليت چاپي در جلفاي اصفهان به دلايلي مدتي متوقف ماند تا سرانجام در 1098 هـ .ق./1687 م. چاپخانة كليساي ارامنه به راه افتاد و چند كتاب در آن به چاپ رسيد (رائين، اسماعيل، 1347، ص 26-27). 

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]